سومين سالانه ­ي تبادل چاپ دستي در گالري لاله

 

سومين سالانه ­ي تبادل چاپ دستي در گالري لاله

 نوشته ي زهرا دنيا ديده

گالري لاله سوم ارديبهشت ميزبان هنرمندان چاپگر بود. اين گالري در سال­هاي اخير با هدف تبادل تجربيات هنرمندان،بازخواني ارزش­ها و قابليت­هاي هنري چاپ دستي، اقدام به برگزاري فراخوان چاپ در دو بخش نوروز و آزاد نموده که در طي آن هر هنرمند 13 نسخه ي چاپي همسان را به دبيرخانه ارسال مي­کند که از اين تعداد 2 نسخه در آرشيو گالري نگهداري ويک نسخه در نمايشگاه ارائه مي­شود و 10 نسخه ي ديگر از آثار به عنوان عيدانه و کارت پستال( به سبب مقارن بودن همه ساله اين فراخوان با عيد نوروز) در بين هنرمندان شرکت کننده تبادل مي­شود.

به گفته­ي محمد حسين سعلبي فرد(مدير گالري لاله) طي انتشار فراخوان سومين سالانه تبادل چاپ، 201 نفر آثار خود را به دبيرخانه ارسال نموده­اند که پس از بررسي، تعداد 184 اثر داراي استانداردهاي چاپ دستي و قوانين تيراژ شناخته شد. همچنين در بخش مدعوين 24 هنرمند شرکت نمودند و در خاتمه تعداد 95 اثر به انتخاب دبير سالانه در نمايشگاه ارائه شد.

تبادل آثار چاپي در بين هنرمندان شرکت کننده يکي ازاتفاق­هاي خوب اين فراخوان است که از سويي فرصتي است براي يادگيري هرچه بيشتر تکنيک هاي چاپي و از سوي ديگر بستري است براي آرشيو کردن و مرور آثار معاصر چاپ دستي توسط هنرمنداني که در اين رشته اشتغال دارند.

گالري لاله با برگزار کردن فراخوان سالانه­ي تبادل و همچنين نمايشگاه­هايي که در قالب­هاي مختلف چاپ برگزار مي­کند، تبديل به يکي از جدي­ترين بسترهاي ارائه چاپ دستي در کشور شده است و هنر چاپ را که شايد تا کنون از سوي ساير گالري­ها با محجوريت روبرو بوده است، به مخاطبان مستمر و علاقه مند خود عرضه کرده است.

نمايشگاه سومين تبادل سالانه­ي چاپ در گالري لاله که تا کنون با فروش خوبي از سوي علاقه­مندان همراه بوده، تا 22 ارديبهشت ماه ادامه دارد.

6/2/95

برچسب ها :

هم‌رسانی

نظر شما درباره این مطلب

نظرات کاربران