صورت گريز

صورت گريز

نمايشگاه انفرادي نقاشي مرتضي خسروي

در تکريم بهمن محصص جمعه، 12 شهريور 1395،گالري ايرانشهر

مرتضي خسروي بهمن‌ماه 1366 در بجنورد متولد شد و تا پيش از دبيرستان خوشنويسي و طراحي مي‌کرد. در رشته گرافيک وارد هنرستان شد و طراحي را به‌طور جدي آغاز کرد. پس از فارغ‌التحصيلي از هنرستان مدتي تحت تعليم استاد غلامحسين سهرابي به طراحي و نقاشي پرداخت و با معرفي ايشان به تهران آمد و نزد استاد علي بيگي‌پرست به آموختن نقاشي پرداخت. در 1387 در رشته نقاشي وارد دانشگاه مارليک نوشهر شد و طي تحصيل کارگاه‌هاي آموزشي طراحي و نقاشي در نوشهر برگزار مي‌کرد که حاصل آن چند نمايشگاه گروهي به همراه هنرجويان تحت تعليمش بود. همزمان در جشنواره‌هاي محلي و ملي شرکت کرد که حاصلش چندين مقام برتر در بيش از هفت جشنواره هنري بود.

 اولين نمايشگاه انفرادي‌اش را در ???? با هم کاري استاد محمدرضا فيروزه‌اي در گالري ميرميران خانه هنرمندان تهران و دومين نمايشگاه انفرادي‌اش در گالري گلستان (????) برگزار کرد. پس از آن در سال 1393 يک نمايشگاه انفرادي در گالري آرت‌لب بيروت و سپس چهارمين نمايشگاه انفرادي را در همان سال درگالري گلستان داشت. او هنرمندي فعال با کارنامه اي از ده ها نمايش گروهي است. خط تمامي اين فعاليت ها، تلاش براي ماندن در قلمرو نقاشي فيگوراتيو و مبارزه با مرزه هاي آن بوده است. اين نمايشگاه حاصل چالشي تازه با محدوده هاي چهره نگاريست.

 

 

برچسب ها :

هم‌رسانی

نظر شما درباره این مطلب

نظرات کاربران

  • دکتر عطاامیدوار دوشنبه 8 آبان 1396

    کارت عالی بارکلا کاش نمایشگاهت را دیده بودم اگر عکسی از روبرو داشتم پرتره ازت میساختم اثار مرا در فیس بوک ببین تلفن 88360123 ata omidvar