ماشين تحرير پلاستيکي

 

ماشين تحرير پلاستيکي

پل داتون

 

نوشتاشکل(نوشتار ِ- تصوير)
 نوشتاشکل يا نوشتن ِ تصويري ترجمه اي است براي Visual writing که مبناي آن خيالي کردن واژه هاست.اين خيالي کردن در ابتداي به وجود آمدن زبان زبان  قرار داشت و سپس زبان يک سر خالي از تصوير شد.اما هنرمندان همواره در طول تاريخ اين دو را از بارها و بارها  از يکديگر عبور داده اند. در فرهنگ ايراني از ديرباز نمونه هاي درخشاني وجود دارد. ما زين پس هم نمونه  ايراني و هم نمونه جهاني اش را معرفي مي کنيم. امروزمي توانيد کتاب ماشين تحرير پلاستيکي را به شکل کامل ببينيد و بخوانيد:

پل داتون( -1943) رمان نويس، شاعر و عضو ي از گروه چهار اسب سوار ( همراه با ب.ب.نيکول، استيو مک کافري ، رافائل برريتو ) از 1970 تا 1988 بود . کتاب شعر « ماشين تحرير پلاستيکي » در اصل توسط  انجمن نويسندگان مطبوعات باب کوبينگ  در سال 1993 منتشر شد .ماشين تحرير پلاستيکي  يکي از کتاب هاي مجموعه شعرهاي کانکريت است  که تمام آن به وسيله يک ماشين تحرير اسقاطي شکل گرفته است. پل داتون نويسنده ده ها جلد کتاب در ارتباط با شعر و موسيقي مي باشد. 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن ِ تصويري 1
نوشتن ِ تصويري ترجمه اي است براي Visual writing که مبناي آن خيالي کردن واژه هاست.اين خيالي کردن ،زبان را به وجود آورد و سپس زبان يکسر خالي از تصوير شد.اما هنرمندان همواره در طول تاريخ اين دو را از يکديگر بارها و بارها عبور داده اند.در فرهنگ ايراني از ديرباز نمونه هاي درخشاني وجود دارد. ما زين پس ايراني و جهاني اش را معرفي مي کنيم.امروزمي توانيد کتاب ماشين تحرير پلاستيکي را به شکل کامل ببينيد و بخوانيد:

 

برچسب ها :

هم‌رسانی

نظر شما درباره این مطلب

نظرات کاربران